آیا پارتیشن شیشه ای برای گلخانه ها مناسب است؟-وب سایت آسا استیل

امروزه بکارگیری شیشه در موارد مختلفی به جزء بالکن بسیار رواج پیدا کرده است. یکی از موارد استفاده از آن به منظور ساخت گلخانه میباشد. که در حقیقت از پارتیشن های شیشه ای برای این کار انجام میگیرد. پارتیشن شیشه ای برای  گلخانه ها میتوانند در حالت یک سمت یا دو سمت باز شوند. در حقیقت گلخانه شیشه ای محیطی میباشد که از آن به عنوان فضای برای پروش گل و گیاه استفاده میشود‌. همانگونه که میدانید نور عامل اصلی پروش گل و گیاه میباشد. از اینرو استفاده از پارتیشن های شیشه ای میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با ((آیا پارتیشن شیشه ای برای گلخانه ها مناسب است؟)) گفتگو نماییم.

ساخت گلخانه به وسیله شیشه

همانگونه که از نام آن پیدا است محیطی میباشد که به وسیله شیشه به وجود میاید. از اینرو نور که مهم ترین عامل در پروش گل و گیاه میباشد را به خوبی فراهم میسازد. نور برای گلخانه دارای اهمیت است. به همین دلیل شما بایستی مناسب با  خود از پارتیشن های شیشه ای استفاده نمایید. چرا که تابش مستقیم نور به بعضی از گیاهان سبب پژمرده شدن گیاهان میشود. از اینرو با تنظیم نمودن نوز ورودی میتوان این مشکل پارتیشن های گلخانه ای را برطرف نمود. نور به دلیل عبور از جداره شیشه مقداری از شدت و انرژی نور کاسته میشود. از اینرو نور به میزان مناسب تری به گیاه خواهد رسید. همچنین شما بایستی ابزار آلات و ستون های پارتیشن های شیشه ای را به گونه ای انتخاب نمایید که بتوانند وزن شیشه را تحمل نمایند.

ضخامت شیشه های گلخانه

با توجه به فضا و آب و هوایی که گل و گیاه در آنجا قرار دارد. ضخامت شیشه های که در پارتیشن شیشه ای استفاده میشود متفاوت میباشد. برای مثال چنانچه که تابش نور خورشید پیش از اندازه باشد در این صورت از شیشه های که دارای ضخامت بیشتر استفاده خواهند کرد. علاوه بر این از دیگر پارامتر های تاثیر گذار بر روی ضخامت شیشه میتوان به حجم شیشه ای که در ساخت گلخانه مورد استفاده قرار میگیرد اشاره نمود. چنانچه که از پارتیشن های تمام شیشه برای ساخت گلخانه استفاده نمایند در این صورت ضخامت شیشه انتخابی بیشتر خواهد بود.

انواع گلخانه شیشه ای

گلخانه تمام شیشه

در تولید این گلخانه ها همه ای مصالح ساخت گلخانه از شیشه میباشد. به طور معمول از پارتیشن های تمام شیشه برای پروش گیاهان بوته ای و گیاهانی که در زمین رشد میکند، استفاده میشود.

گلخانه نیمه شیشه

به طور معمول در این نوع از گلخانه ها از مصالحی همچون سیمان برای پایه استفاده میگردد. سپس بقیه قسمت های گلخانه از شیشه ساخته میشود و بر روی پایه نصب میگردد.

پارتیشن شیشه ای برای گلخانه ها

استفاده از پارتیشن شیشه ای برای ساخت گلخانه در تراس

دز دنیای امروز که بیشتر زندگی ها در آپارتمان میشود. ایجاد یک گلخانه در تراس به وسیله پارتیشن های شیشه ای بسیار ایده جذابی خواهد بود. این مدل از گلخانه ها فضای زیادی لازم ندارد و به راحتی قابل نصب میباشد. انجام این کار به وسیله پارتیشن های شیشه ای علاوه بر ایجاد طراوت ظاهر زیبایی به خانه شما خواهد داد.

آیا میتوان در پارتیشن های شیشه ای از شیشه سکوریت برای ساخت گلخانه استفاده نمود؟

شیشه های که به منظور ساخت گلخانه مورد استفاده قرار میگیرد بایستی از ویژگی های برخوردار باشند. اولین مشخصه پارتیشن شیشه ای در ساخت گلخانه نشکن بودن آن و همچنین مقاومت و استحکام آن میباشد. از اینرو استفاده از شیشه سکوریت میتواند بهترین گزینه باشد. مزیت دیگری که شیشه های گلخانه ای برخوردار باشد. بایستی  بتوانند نود درصد نور خورشید را منتقل نمایند. علاوه بر این در مقابل سرما و گرما  مقاوم باشند. شیشه های سکوریت با دارا بودن به این ویژگی ها بهترین گزینه برای پارتیشن های شیشه ای به منظور ساخت گلخانه میباشد.

در پارتیشن های شیشه ای که در بالکن برای ساخت گلخانه استفاده میشود. بایستی دارای ویژگی باز و بسته در حالت تاشو را داشته باشند. به منظور ساخت پارتیشن های شیشه ای در بالکن از پروفیل های از جنس آلومینیوم استفاده میشود. که به خوبی میتوانند محیط را در برابر سرما و گرما عایق نمایند. شما با استفاده از پارتیشن های شیشه ای برای ساخت گلخانه سبب ایجاد فضای زیبا و قابل مشاهده، دوام و عمر بیشتر، نصب آسان و …  خواهید شد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment