هنگامی که نیاز به توسعه مجدد یک اتاق یا آپارتمان به طور کلی وجود دارد. پارتیشن دکوراتیو می توانند به کمک بیایند. از آنجایی که آنها نه تنها عملکرد زیبایی شناختی را در فضای داخلی انجام می دهند.  بلکه به عنوان یک ابزار عالی برای منطقه بندی نیز عمل می کنند. پارتیشن ها به شما این امکان را می دهند که به طور منطقی از منطقه قابل استفاده استفاده کنید. و به درستی فضا را مشخص کنید. گاهی اوقات این تنها تصمیم درستی است که صاحب خانه می تواند برای رسیدن به راحتی بگیرد. در مرحله بعد، ویژگی ها و گزینه های اصلی را برای کاربرد آنها در نظر می گیریم.

 

پارتیشن دکوراتیو

 

استفاده از پارتیشن دکوراتیو بسته به هدف اتاق

چند منظوره بودن یک اتاق الزامات خاص خود را برای سازماندهی فضا مطرح می کند. از آنجا که نه تنها یک پذیرایی جشن از مهمانان در اینجا برگزار می شود. بلکه اغلب یک شام خانوادگی در آنجا برگزار می شود. همه اعضای خانواده دور هم جمع می شوند تا در مورد هر یک از علایق خود صحبت کنند. بنابراین لازم است که نیازهای بالقوه آنها به طور کامل برآورده شود. حتی می توان از چندین پارتیشن دکوراتیو استفاده کرد.
قبل از نصب محصول، باید مطمئن شوید که محل قرارگیری آن به درستی انتخاب شده است. ‌
توصیه می شود مقالاتی در مورد طراحی داخلی مدرن بخوانید که در آن گزینه های مختلفی برای منطقه بندی اتاق ها قابل ارائه است. استدلال هایی که در آنجا ارائه می شود ممکن است بر برنامه ریزی بیشتر تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، می توانید با یک صفحه نمایش زیبا یا یک پارتیشن شیشه ای شیک، ناهارخوری و مکانی را برای استراحت جدا کنید. استفاده از مواد خاص باید بر روی طرح کلی رنگ اتاق نشیمن، نوعی ست مبلمان متمرکز شود.
در ادامه انواع پارتیشن دکوراتیو را برای شما شرح می دهیم.

 

پارتیشن دکوراتیو گچی

با کمک این مواد، تقریباً هر فانتزی را می توان تحقق بخشید، زیرا نصب یا برچیدن آنها مطلقاً هیچ مشکلی ندارد. محصولات گچی با وزن کم، سبکی مشخص می شوند که روش های کاربرد آنها را تعیین می کند. پوشش سطح چنین پارتیشنی می تواند بسیار متفاوت باشد.
تقاضا برای این نوع عنصر تزئینی به این دلیل است که به شما امکان می دهد ارتباطات مهندسی را به طور قابل اعتماد پنهان کنید و در برابر آتش مقاوم است.

 

پارتیشن دکوراتیو آجری

این ماده سنتی نیز بسیار محبوب است. معمولاً از آجرهای تزئینی در جاهایی استفاده می شود که نمی توان پارتیشن های ثابت را کنار گذاشت. زیرا برچیدن این نوع با سختی آشکار آن مشخص می شود. خواص طراحی مواد نجیب برای انواع سبک های طراحی داخلی عالی است.

 

 

پارتیشن دکوراتیو چوبی

پارتیشن های چوبی کاملاً با هر سبکی از اتاق به استثنای فناوری پیشرفته ترکیب می شوند. اغلب آنها عنصر اصلی دکور هستند و تمام توجه مهمانان را به خود جلب می کنند. محصول حکاکی شده و کاملا جلا داده شده از چوب طبیعی به زیبایی فضای داخلی را تزئین می کند.

مواد برای قاب یک ساختار خاص می تواند هر دو تخته (چوب) و ام دی اف باشد. تکمیل شامل پردازش مواد طبیعی با محلول های رنگ و لاک است. پس از این روش، پارتیشن چوبی با قابلیت اطمینان و استحکام در برابر استرس مکانیکی متمایز می شود. این نوع پارتیشن را می توان به صورت قفسه نیز طراحی کرد. از جمله مضرات استفاده از مواد می توان به خطر آتش سوزی و همچنین عدم مجاز بودن رطوبت بیش از حد نام برد.

 

پارتیشن دکوراتیو

 

پارتیشن دکوراتیو شیشه ای

محصولات شیشه ای به گونه ای طراحی شده اند که فضای قابل استفاده را به حداکثر برسانند و در عین حال احساس باز بودن را بر جای می گذارند. پارتیشن های شیشه ای مات به وضوح مناطق عملکردی را بدون سنگین کردن یا کاهش بصری فضای داخلی مشخص می کنند.
از معایب این نوع می توان به نیاز آشکار به پاک کردن منظم صفحه شیشه ای و همچنین ناتوانی در پنهان کردن ارتباطات مهندسی در یک عنصر تزئینی اشاره کرد. با این حال، جنبه زیبایی شناسی مواد این کمبود را جبران می کند.
شیشه هم برای پارتیشن های ثابت و هم به عنوان صفحه کشویی استفاده می شود. از مزایای استفاده از این ماده می توان به عدم وجود مانع برای عبور نور، مقاومت در برابر تغییرات رطوبت و دما و دوام اشاره کرد.

 

 

پارتیشن دکوراتیو منسوجات و پرده ای

هنگامی که نیازی به پارتیشن سازه ای نیست، از پارتیشن های پارچه ای (پرده، کرکره) برای منطقه بندی اتاق ها استفاده می شود. ویژگی های این ماده نشان دهنده پارتیشن های چرخشی و کشویی است.
استفاده از این طرح باعث می شود بوم به راحتی سر خورده و فضای اتاق نشیمن را محدود کند. در اتاق خواب، یک صفحه نمایش پارچه ای امکان اسایش را فراهم می کند و در اتاق نشیمن برای سازماندهی یک سینمای خانگی ایده آل است. همینطور پارتیشن با پرده های نی همانند بامبو نیز بسیار محبوب است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment