انواع پارتیشن شیشه ای

امروزه بکارگیری انواع پارتیشن شیشه ای به عنوان یکی از بخش های طراحی دکوراسیون داخلی به خوبی توانسته است؛ توجه اشخاص زیادی را جلب نماید. به گونه ای که شما شاهد استفاده از پارتیشن های شیشه ای به منظور جدا سازی محیط ها به جای دیوار ها و درب های قدیمی میباشید. بکارگیری پارتیشن های شیشه ای محیط و فضای کاملاً منحصر به فرد و آرامش بخش را برای شما به وجود خواهد آورد.

اهمیت استفاده از پارتیشن شیشه ای

 

انواع پارتیشن شیشه ای

 

اکنون که به اهمیت پارتیشن های شیشه ای پی بردید. بایستی این نکته را خاطر نشان نمایم که بکارگیری شیشه ای با جنس و همچنین ضخامن مناسب بسیار حائز اهمیت میباشد. در حالت کلی ضخامت پارتیشن های شیشه ای بایستی به گونه ای باشد. که علاوه بر مقاومت لازم قادر باشد ضربات و البته فشار های وارده را تحمل نماید. همچنین بایستی وزن آن به گونه ای باشد که بتوان آن را به راحتی جابجا نمود و عایق صدا و گرما باشد.

بررسی انواع پارتیشن شیشه ای

در واقع همانگونه که به آن اشاره نمودیم دقت به ابعاد و ضخامت پارتیشن شیشه ای از فاکتور های بسیار مهم در انتخاب این محصول میباشد. در ادامه ما در این مطلب به وارسی جامع (انواع پارتیشن شیشه ای با توجه به ضخامت شیشه ها) خواهیم پرداخت.

پارتیشن شیشه ای چیست؟

 

انواع پارتیشن شیشه ای

 

انواع پارتیشن شیشه ای را میتوان انواع دیوار به حساب آورد. که علاوه بر برخورداری از زیبای بصری قادر میباشد به نحو درست محیط بزرگ را به تعدادی قسمت کوچک تقسیم نمود. همچنین پارتیشن شیشه ای را میتوان به عنوان عایق صدا عمل مینماید. از اینرو شما قادر خواهید بود هنگامی که قصد طراحی فضای ادارای یا منزل را داشتید. میتوانید از پارتیشن های شیشه ای به جای دیوار های قدیمی استفاده نمود. همچنین همین موضوع در کاهش هزینه های شما مؤثر خواهد بود و  یک فضای مدرن و شیک را برای شما به وجود خواهد آورد. علاوه بر این شما با استفاده از پارتیشن های شیشه ای میتوانید در روحیه کارمندان خود تأثیر بگذارید.

 

متریال های رایج پارتیشن شیشه ای

از رایج ترین و بهترین متریالی که میتوان در پارتیشن های شیشه استفاده نمود شیشه سکوریت میباشد. که به خوبی قادر خواهد بود همه ای نیاز های شما را از یک پارتیشن شیشه ای به خوبی برطرف نماید. از قابلیت های پارتیشن های شیشه ای میتوان انعطاف پذیری زیاد آن را نام برد. از اینرو شما میتوانید به راحتی در محیط های متععد آن را به سهولت نصب نمایید. علاوه بر این میزان فضای مورد استفاده به نسبت دیوار های گچی کم میباشد.

ضخامت پارتیشن های شیشه ای استاندارد

 

انواع پارتیشن شیشه ای

 

در انواع پارتیشن شیشه ای به طور معمول میتوان از شیشه های با ضخامت های مختلف استفاده نمود. ولیکن با این حال نوع رایج و متداول شیشه های استفاده شده در پارتیشن شیه ای ده میلی متر در نظر گرفته شده است. شیشه های بکار رفته در پارتیشن میتوان از جنس لمینیت، سکوریت، سند پلاست و … استفاده نمود.

ویژگی های ضخامت ده میل در پارتیشن شیشه ای

دلیل استفاده از پارتیشن های به ضخامت ده میل علاوه بر مقاومت بالا، سهولت در نصب، جابجایی آن میباشد. ولیکن با این وجود در صورت نیاز به امنیت بالا از شیشه های که دارای ضخامت بیش از ده میل میباشد استفاده میگردد. شیشه های بکار رفته در پارتیشن شیشه ای با ضخامت ده میل علاوه بر دید واضح و شفاف سبب به وجود آمدن نمایی زیبا و خاص در محل مورد نظر شما میشود.

انواع پارتیشن شیشه ای بر اساس ضخامت آنها

در تولید پارتیشن شیشه ای میتوان از انواع متعدد شیشه ها استفاده نمود. در ادامه برخی از انواع پارتیشن های شیشه ای را برای شما بیان خواهیم نمود.

 

شیشه سکوریت ده میلی متر

شما میتوانید شیشه های سکوریت را در ضخامت های متعدد یک میل تا ده میلی متر خریداری نمایید. شیشه های ده میلی متر از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند.

 

انواع پارتیشن شیشه ای بر اساس ضخامت آنها-وب سایت آسا استیل

شیشه ده میلی متر نشکن لمینیت

در واقع در تولید این نوع از شیشه های پارتیشن شیشه ای از دو شیشه پنج میل استفاده میشود. توجه نمایید که این دو لایه شیشه از جنس سکوریت میباشد که در وسط آنها لایه PVB قرار گرفته است. به طور معمول در فضا های که احتمال شکستن در آن مکان زیاد میباشد مورد استفاده قرار میگیرد.

 

شیشه ده میلی متر نشکن کریستال

 

انواع پارتیشن شیشه ای

 

از دیگر شیشه های پر کاربرد در تولید پارتیشن های شیشه ای میباشد به طور معمول از این شیشه ها در تولید و اجرای پروژه های تزئینی استفاده میشود. علاوه بر میتوان به عنوان ویترین شیشه ای، نرده شیشه ای و … استفاده نمود.

 

 مطالب مرتبط: 

قیمت نرده شیشه ای اسا

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment