طراحی پارتیشن معلق توسط استیل

در این مقاله قصد داریم تا شما را با طراحی پارتیشن معلق توسط استیل آشنا کنیم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در زمان های گذشته برای این که محیط های مختلف از جمله محیط های اداری، مسکونی، تجاری و…. را به چند قسمت مجزا تقسیم کنند از دیوار های ثابت که از جنس آجر و سیمان بود استفاده به عمل می آمد. این نوع دیوار ها علاوه بر این که باعث ایجاد هزینه های زیاد می شد، زمان بر بود و استفاده از آن اماکن را برای مدتی مختل می کرد.

اما با گذشت زمان و به وجود آمدن تکنولوژی های جدید، دیوار هایی طراحی و ساخته شدند که قابل حمل و جا به جایی بودند، و قادر بودند در کم ترین زمان فضای مد نظر را به چند بخش مجزا تقسیم کنند. به این محصول پرکاربرد پارتیشن گفته می شود. پارتیشن ها به دو دسته ی کلی اداری و خانگی تقسیم بندی می شوند و این امکان را برای کاربرد به وجود می آورند که فضای موجود را با توجه به متراژ و طراحی و طبق سلیقه ی فرد به چند بخش تقسیم کنند.

یکی از مزایای این پارتیشن ها تنوع آن ها است که از لحاظ طرح و مدل و شکل و جنس و متریال و… به گروه های زیادی مختلفی تقسیم می شوند. این موضوع سبب شده تا افراد یا سلیقه های متفاوت و نیاز های مختلف نیز بتوانند پارتیشن مد نظر خود را به راحتی انتخاب کنند و در نهایت از انتخاب خود نیز راضی باشند.

پارتیشن معلق توسط استیل

دسته ای از پارتیشن ها به نحوی طراحی و نصب می شوند که معلق هستند که به این پارتیشن ها، پارتیشن های شناور نیز گفته می شود. این پارتیشن ها را به طور معمول از متریال های سبک می سازند تا به راحتی بتواند معلق بماند و دشواری ایجاد نکند. یکی از ویژگی های جالب این پارتیشن های معلق این است که این پارتیشن ها دارای قابلیت جا به جا شدن می باشند، به این صورت که می توان آن را باز و بسته نمود.

نحوه ی نصب این پارتیشن به این صورت است که آن را به سقف منزل می آویزند و به همین دلیل است که بهتر است از متریال سبک در ساخت آن استفاده شود. این پارتیشن این امکان را برای کاربران به وجود می آورد تا بتواند به راحتی زمین و قسمت پایین پارتیشن را بدون مشکلی تمیز کند و در هنگام تمیزی به مشکلی بر نخورد.

پارتیشن معلق توسط استیل

مزایای طراحی پارتیشن معلق 

استفاده از این پارتیشن مزایای زیادی به همراه دارد. از جمله ی این مزایا می توان به ایجاد محرومیت و یا مانع برای دید ایجاد کرد که برای حفظ حریم خصوصی در بعضی فضا ها، بسیار لازم می باشد. همچنین سبب می شود تا بتوان به فضای موجود نظم داد و راحت تر مکان را سازمان دهی کرد. همچنین در کنار همه ی این مزایا، باعث به وجود آمدن یک زیبایی می باشد. شما می توانید با توجه به سلیقه ی خود طراحی های مختلفی را روی آن پیاده سازی کنید تا از یکنواختی محیط بکاهید و محیط مد نظر را به سبک خود درآورید. همچنین همان طور که اشاره کردیم نسبت به دیوار های ثابت نیز به صرفه تر می باشند و نصب آن ها نیز ساده است.

این را هم بدانید که این امکان برای شما وجود دارد که هر زمانی که خواستید می توانید این پارتیشن ها را از سقف جدا کنید و دوباره فصل را تغییر دهید، در صورتی که برای دیوار های ثابت این ویژگی مهیا نیست.

 

مزایای پارتیشن معلق توسط استیل

نکاتی در طراحی پارتیشن معلق توسط استیل 

در هنگام تهیه ی پارتیشن معلق خود باید ابتدا به این نکته توجه کنید که آیا این پارتیشن می تواند حریم خصوصی شما را به خوبی حفظ کند یا خیر. یعنی بسته به نیاز شما صدا و یا تصویر به راحتی از آن منتقل می شود یا نه. همچنین باید آن پارتیشن معلقی را انتخاب کنید که با نوع سازه محیط شما و سایر دکوراسیون اطراف آن تناسب داشته باشد.

تا حد امکان آن پارتیشنی را انتخاب کنید که سطح مقطع نازکی داشته باشد تا فضای کمی را اشغال کند و فضای بهینه ی شما بیشتر شود. وجود استیل به عنوان نگه دارنده در این دسته از پارتیشن ها سبب می شود تا پارتیشن شما استحکام کافی داشته باشد و نگرانی بابت افتادن آن نداشته باشید.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با پارتیشن معلق توسط استیل آشنا کنیم. در خصوص ویژگی ها و مزایای آن صحبت کردیم تا نشان با دید بازتر و آگاهی بیشتری بتوانید دست به انتخاب بهتری بزنید. در صورتی که شما عزیزان در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی های بیشتری دارید می توانید با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما در آسا استیل ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را در این زمینه مطرح کنید.

 

مطلب مرتبط:

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment