مزایا و معایب نرده های شیشه ای

مزایا و معایب نرده های شیشه ای – نرده های شیشه ای از موارد پر کاربرد برای شیشه ساختمان ها هستند. این محصولات علاوه بر زیبایی، کار حفاظت از فضای داخلی و خارجی ساختمان را نیز انجام می دهند و منجر به ورود بیش ترین مقدار نور و زاویه دید از شیشه ها می شوند. موارد استفاده از این نرده ها بسیار زیاد است؛ در ویلا ها، ساختمان های اداری، راه پله ها، روف گاردن، بالکن و تراس نیز کاربرد دارند. در ادامه می خواهیم چندی از مزایا و معایب نرده های شیشه ای را بیان کنیم.

مزیت های استفاده از نرده های شیشه ای

۱) بزرگ نمایی فضا و ایجاد حداکثر میدان دید

از ویژگی هایی که نرده های شیشه ای را نسبت به نرده های چوبی، آهنی، فلز و کروم متمایز کرده؛ بزرگ تر نشان دادن فضا نسبت به اندازه ای که واقعا وجود دارد است. این نرده ها به میدان دید وسعت بخشیده و منجر به کاربردی تر شدن آن ها در طراحی های ساختمان نسبت به گذشته می شوند.

۲) نمای شفاف با نور بیش تر

از مهم ترین متریال های به کار رفته در طراحی های ساختمان، ایجاد محیطی باز و برخورداری از بیش ترین نور موجود می باشد تا فضای ساختمان دل باز تر شود. نرده های شیشه ای هیچ گونه مانعی ایجاد نکرده و با ساختاری کاملا شفاف اجازه ورود نور را به ساختمان می دهند.

مزایا و معایب استفاده از نرده های شیشه ای

۳) امنیت، اصلی مهم

از ویژگی های مهم این محصول، ایجاد امنیت هم برای فضای خارجی ساختمان مانند استخر، بالکن و هم فضای داخلی ساختمان است؛ به این دلیل که جنس این شیشه ها از لمینت مقاوم بوده و جلوی ضربه و فشار را می گیرند، پس عاملی برای جلوگیری از وقوع خطرات احتمالی مانند سقوط و مسائل امنیتی هستند.

قابل ذکر است که این نرده ها با طراحی منحصر به فرد امکان سقوط کودکان از بین نرده ها را به صفر رسانده و منجر به کاربرد بیش تر آن ها در اماکن و ساختمان های عمومی شده است.

۴) سرعت در نصب

می توان با استفاده از گیره ها و پروفیل های آلومینیومی، این محصول را در کم تر از ۴۸ ساعت نصب کرد. همچنین طراحی نرده ها به صورتی انجام شده که در هنگام پیاده کردن آن، به هیچ گونه جوشکاری و یا رنگ احتیاجی نیست و تمامی قطعات مانند پازل به هم متصل می شوند.

۵) امکان سفارش به صورت دلخواه

این امکان در نرده های شیشه ای فراهم شده که مشتری بتواند با سلیقه خود رنگ و طرح محصول را انتخاب کند. برای مثال طرح های مختلف دایره، مربع و یا مستطیل در لیست سفارش ها موجود می باشد.

۶) هزینه کم تر برای نگهداری و تمیز کردن

سیستم نگهداری و تعمیرات نرده های شیشه ای نسبت به نرده های چوبی و فلزی ساده تر و با هزینه های کم تری است؛ به این دلیل که نرده های شیشه ای نیازی به رنگ زنی و و تعمیر سالانه ندارند و با سرعت کم تری می توان به تمیز کردن آن ها پرداخت.

۷) سازگاری بالا با متریال های مختلف

نرده های شیشه ای با داشتن طراحی های متفاوت در صورت به کار رفتن با سایر موارد چوبی و یا حتی فلزی، نمای زیبایی به ساختمان می دهند.

۸) دوام و ماندگاری بالا

نرده های شیشه ای بر خلاف نرده های فلزی که با رطوبت و آب واکنش می دهند، مقاوم بوده و ضد آب هستند؛ همچنین می توان با مواد نانو، آن ها را ضد آب کرده و ماندگاری را افزایش داد.

مزیت های استفاده از نرده های شیشه ای

معایب استفاده از نرده های شیشه ای

۱) دشواری در تمیز کردن سطح بیرونی

تمیز کردن شیشه به خودی خود سخت نیست، اما دسترسی به سطح بیرونی آن ممکن است دشوار باشد.

۲) هزینه بالای تعمیرات

در بعضی از موارد برای تعمیر قطعه آسیب دیده، ممکن است نیاز به جا به جایی کل نرده باشد که در این صورت امکان دارد هزینه، اندکی بالا رود.

۳) مقدار زیاد مجموع قیمت تمام شده

همان طور که در بخش مزایای نرده های شیشه ای گفته شد، با توجه به متریال ها، قطعات به کار رفته و ویژگی هایی که در این مدل نسبت به نرده های فلزی یا آلومینیومی به کار برده شده، مبلغ پرداختی برای این نرده ها قاعدتا بالا تر می رود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment