نرده شیشه ای

برای دانستن این مطلب که نرده شیشه ای نسبت به چه ضرباتی مقاوم هستند؟ باید گفت  نرده های شیشه ای در برابر عواملی چون رطوبت و شرایط جوی از مقاومت خوبی برخوردار هستند. همین مسئله سبب برتری نرده های شبیشه ای به نسبت نرده های فلزی میگردد. چرا که نرده های فلزی در صورت وجود رطوبت به آسانی زنگ میزنند یا اینکه دچار تغییر رنگ میشوند. این در حالی است که نرده ای شیشه ای چنین مشکلی ندارند. علاوه بر این از مقاومت بالایی در برابر ضربات نیز برخوردار میباشند. نرده های شیشه ای علاوه بر برخورداری از ظاهر زیبا از انواع متعدد که دارای کاربرد های گوناگونی میباشند برخوردار هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با مقاومت نرده شیشه ای مطالبی را برای شما شرح نماییم.

نرده های شیشه ای چه کاربردی دارند؟

نرده های شیشه ای به علت اینکه در بیشتر موارد از شیشه های سکوریت به وجود میایند. از اینرو از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار میباشند. از اینرو ایمنی بالایی دارند و شما به راحتی میتوانید از نرده های شیشه ای برای حافظ بالکن، پلکان ها، استخر ها بکار ببرید. بکار گیری نرده های شیشه ای به عنوان حفاظ بالکن این امکان را برای شما فراهم میسازد تا شما نمای خوبی از بیرون را مشاهده نمایید. همچنین استفاده از شیشه موجب میگردد تا ظاهری لوکس و شیک برای خانه شما به وجود آورد. ولیکن برای افزایش مقاومت آن در برابر عوامل بیرونی بایستی آن را در ضخامت مناسب تهیه نمایید. علاوه بر این این امکان را برای شما مهیا میسازد تا در رنگ های مورد نظر آنها را تهیه نمایید.

نرده های شیشه ای برای ویلا های که منظره رو به دریا و یا جنگل و باغ دارند بسیار مناسب میباشد. بکار بردن نرده های شیشه ای به منظور حفاظ پله ها همانند نرده های شیشه بالکن از جنس، رنگ و البته مقاومت تفاوتی ندارد. تنها تفاوت آن در شکل پنل های آن میباشد به دلیل اینکه در راه پله ها مورد استفاد ه قرار میگیرد. بایتسی به شکل متوازی الاضلاع برش داده شوند. به طور معمول ارتفاع این نرده ها نود سانتی متر در نظر گرفته میشود.

مقاومت نرده شیشه ای

انواع نرده های شیشه ای از لحاظ شیشه استفاده شده

نرده های شیشه ای با نام هندریل شیشه ای نیز شناخته می شود همانگونه که در بالا به آن اشاره نمودیم به علت برخورداری از زیبایی و مقاومت زیاد مورد توجه قرار گرفته اند. نرده های شیشه ای از لحاظ شیشه بکار رفته در آن در دو نوع سکوریت و لمینیت تولید میشوند. که نوع لمینیت آن از مقاومت بالاتری نسبت به ضربات برخوردار میباشند.

مزایای نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای سبب بزرگتر نشان داده محل مورد نظر میشود در این صورت فضای شما را بزرگتر از حالت معمولی نشان خواهد داد. علاوه بر این نرده های شیشه ای از ورود نور به منزل جلوگیری نمیکنند. از اینرو سبب ایجاد فضای باز و دلپذیر در محیط خانه میشود. عمچنین تمیز نمودن نرده های شیشه ای کار راحتی میباشد.

مقاومت و دوام بالای نرده های شیشه ای در برابر ضربات

شاید این نکته برای شما جالب به نظر آید که استفاده از نرده های شیشه ای بر خلاف تصور عموم میتواند بسیار قوی و با دوام باشد. به نحوی که شما برای سالها میتوانید از نرده های شیشه ای بدون آنکه نیازی به تعمیر و نگهداری داشته باشد استفاده نمایید. در واقع میتوان این چنین بیان نمود که مقاومت شیشه به نسبیت چوب بسیار بالا میباشد. برای مثال چوب پس از مدتی ممکن است خورده شده یا دچار آفت شود. ولیکن با مرور زمان شیشه ها همچنان کارایی و دوام خود را از دست نمیدهند. از اینرو میتوان چنین گفت که شیشه ها ارزش سرمایه گذاری را دارند. شیشه و پنل هایی که برای ساخت نرده های شیشه ای مورد استفاده قرار میگیرند از قیمت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از این رو ممکن است برای تعمیر یک قسمت آن کل نرده را جابجا نمایید.

کلام پایانی

نرده های شیشه ای علاوه بر برخورداری از مقاومت بالا ظاهری زیبا و لوکس به منزل شما و یا محیط کار شما میبخشد. علاوه بر این نرده های شیشه ای به راحتی نصب میگردند و در برابر تغییرات دما از مقاومت بالایی و ایمنی مناسب برخوردار میباشد. شما میتوانید از انواع مختلف نرده های شیشه ای نظیر، اکسپوز، فیکس پوینت، اسپکت و … استفاده نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment