استفاده از پارتیشن شیشه ای

یکی از سازه های جذاب که اغلب در طراحی دکوراسیون ساختمان های اداری مورد استفاده قرار می گیرد؛ پارتیشن شیشه ای است. پارتیشن شیشه ای از بروزترین متریال ها در صنعت ساختمان سازی می باشد؛ چرا که از نظر مقاومت و پایداری با مصالحی همچون بتن و فولاد قابل قیاس است.
پارتیشن شیشه ای از لحاظ رنگ، مدل، قطر و سایز به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. به همین سبب، امروزه در طراحی داخلی ساختمان های اداری بسیار رایج و پر مصرف است. در ادامه مقاله به صورت مفصل در رابطه با دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

 

دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای چیست؟

سازه های ساختمانی از نظر شکل، ساختار، رنگ، کاربرد، مقاومت و… به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. هر یک از این مصالح با هر ترکیبی، جلوه ای به خصوص به ساختمان اعطاء می کند. بنابراین بایستی نسبت به فضا و نوع کاربری ساختمان، مصالح و متریال را انتخاب کرد.
برترین نوع مصالح ساختمانی که از نظر زیبایی و مشخصات کیفی فوق العاده است؛ پارتیشن شیشه ای می باشد. پارتیشن شیشه ای همانطور که از نامش نیز مشخص است؛ محصولی، از جنس شیشه هستند، که از خلوص بالایی بهره مند می باشند. به همین دلیل، به راحتی در برابر ضربه های سفت و سخت آسیب نمی بینند.
جنس شیشه به کار رفته در این محصول، بسیار سخت و محکم می باشد. به همین خاطر بهترین متریال برای ایجاد نظم در ساختمان های اداری و مسکونی می باشد.
پارتیشن های شیشه ای، اکثرا از جنس شیشه سکوریت هستند؛ لذا این نوع از شیشه ها نه تنها در برابر ضربه، بلکه در برابر عواملی همچون رطوبت، گرما و سرما نیز مقاوم هستند. از آن جایی که در طراحی های داخلی اغلب از الگو های خارجی استفاده می شود؛ مصرف این محصول رو به افزایش است. به همین دلیل تولید کنندگان، انواع این محصول را در رنگ، طرح و شکل های مختلفی وارد بازار مصرف می کنند.

 

 

دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای

 

انواع پارتیشن شیشه ای

برترین نوع پارتیشن ها که در تمام بهره های زمانی خاص و زیبا است؛ پارتیشن شیشه ای می باشد. پارتیشن شیشه ای از نظر ساختار به دو دسته ساده و طرح دار تقسیم بندی می شود.
پارتیشن های شیشه ای ساده عاری از هر گونه شکلی هستند. به همین سبب با اغلب طراحی های دکوراسیون هماهنگ می باشند. نوع دیگر این محصول، پارتیشن های طرح دار است. پارتیشن های طرح دار به واسطه اشکال هندسی و طرح هایی الگو برداری شده از طبیعت زینت داده شده اند. به همین سبب برای طراحی دکوراسیون ساختمان ها بسیار مناسب و مفید هستند؛ لذا سبب شده تناسخی زیبا، در محیط جریان یابد.

 

همچنین شما می توانید از قیمت نرده شیشه ای اسا را از اینر صفحه مشاهده کنید.

 

کاربرد دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای

دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای ، محدودیت نیست؛ بلکه فرصتی است؛ برای زیبا تر شدن جلوه ساختمان ها. به همین سبب امروزه، برای زیبا تر شدن ویو ساختمان های مسکونی نیز استفاده می شود. پارتیشن شیشه ای از نظر سایز و اندازه محدودیتی ندارد. به همین سبب در تمام ساختمان ها کاربرد دارد.
پارتیشن ها از نظر ساختار و مکانیسم به یک تکه و چند تکه تقسیم بندی می شوند. با این که زیبایی پارتیشن های یک تکه بیشتر است؛ اما افراد پارتیشن چند تکه را بیشتر می پسندند؛ لذا از ایمنی بیشتری برخوردار هستند. پارتیشن های چندتکه توسط رابط به همدیگر وصل شده اند. به همین خاطر در اثر حوادث طبیعی همچون زلزله مقاوم هستند.
کارایی اصلی پارتیشن شیشه ای در ساختمان های اداری می باشد؛ لذا همانند یک دیوار موقت عمل می کند و باعث می شود سالن یا اتاق به چندین محیط مجزا تقسیم بندی شود.دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای ، فضای ساختمان را بی روح یا سرد نمی کند؛ لذا همانند سدی نامرئی در مقابل نور خورشید قرار می گیرد. به بیان ساده تر پارتیشن شیشه ای، همانند نظم دهنده در یخچال عمل می کند؛ با این تفاوت که محتوای درون آن اشخاص هستند.
علل بهره گیری از پارتیشن در طراحی دکوراسیون ساختمان ها
• مقرون به صرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی
• انعطاف پذیر
• افزایش زیبایی طراحی دکوراسیون ساختمان ها
• قابل حمل
• تقسیم فضای ساختمان به بهترین شکل ممکن
• نصب راحت
• و…

 

سخن آخر

دلایل استفاده از پارتیشن شیشه ای ، یکی از مناسب ترین متریال در صنعت ساختمانی می باشد؛ که در زیبایی و نظم ساختمان تاثیر به سزایی دارد. بنابراین اگر به خاطر فضای کم معذب هستید و نمی توانید تمرکز کنید؛ در طراحی دکوراسیون ساختمان خود از این محصول بهره بگیرید؛ تا آرامش را به ساختمان خود برگردانید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment