نرده شیشه اینرده کابلینرده آلومینیوم

نرده شیشه ای

نرده کابلی

نرده آلومینیوم

شیشه کاربردهای بسیاری در صنعت ساختمان دارد که همه ما با رایج ترین استفاده شیشه، یعنی شیشه پنجره، آشنا هستیم.

اما امروزه از شیشه برای مصارف مختلفی همچون نرده شیشه ای ، درب‌های شیشه ای، شیشه بالکن‌ها، پارتیشن و … استفاده می شود.

یکی از جدیدترین موارد استفاده‌ شیشه، می‌توان به نرده شیشه ای اشاره کرد.

در این مطلب همراه ساختمون باشید تا نرده شیشه ای و موارد مصرف آن در ساختمان‍‌ها آشنا شوید.

شیشه زیباست، بخصوص اگر به عنوان یک المان طراحی داخلی مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند زیبایی را چندین برابر کند. به همین دلیل، روز به روز کاربرد آن در ساختمان و طراحی داخلی بیشتر می‌‌شود. قبلا از شیشه‌ها فقط به عنوان پوشش پنجره ها استفاده می شدند. اما امروزه در تمام گوشه و اکناف ساختمان می‌‌توانیم آن‌ها را ببینیم. یکی از خلاقانه ترین شکل‌های استفاده از شیشه‌ها در نرده شیشه ای نمود پیدا کرده است. نرده شیشه ای خود کاربردها، انواع مختلف و ویژگی‌های منحصربفردی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

نرده شیشه ای چه مزایایی دارد؟

نرده‌های فلزی در مقابل رطوبت مقاوم نیستند، در برابر رطوبت و ضربه رنگ آن‌ها می‌پرد و لکه‌دار می‌شوند. اما نرده شیشه ای هیچ یک از این مشکلات را ندارد. آن‌ها بسیار مقاوم هستند. رنگ و جلای‌شان را از دست نمی‌دهند و مقاومت بالایی در دماها و شرایط آب و هوایی مختلف از خود نشان می‌دهند. آن‌ها ضدآب و ضدزنگ هستند. اصولا، حتی به شکل ترکیبی، مقاومت بیشتری در مقایسه با سایر مصالح دارند. تغییر فرم نمی‌دهند، تغییر رنگ نمی‌دهند و عموما جز لک شدن، که آن هم به راحتی قابل تمیز شدن است، هیچ نقصانی پیدا نمی‌کنند. نوع شیشه سکوریت، که با یک لایه لمینت پوشش داده شده است، ایمنی بسیار بالایی دارد و نشکن است. بنابراین، نرده شیشه ای از آن جمله انتخاب‌هایی است که می توانید روی آن‌ تا سال‌ها حساب کنید.

کاربرد نرده شیشه ای در ساختمان

نرده شیشه ای هم در فضاهای خارجی هم در فضاهای داخلی کاربرد فراوانی دارد. در ادامه با کاربرد این نرده‌ها آشنا می‌شوید.

کاربرد در فضای داخلی

نرده شیشه ای به عنوان نرده راه پله:

در فضاهای داخلی از نرده شیشه ای معمولا به عنوان نرده پله (حفاظ راه پله) استفاده می شود. اگر خانه

یا دفتر کارتان دوبلکس است و  یااز چند طبقه متصل به هم تشکیل شده بهترین انتخاب برای راه پله نرده شیشه ای است. حتی می‌توانید خود پله‌ها را هم از شیشه بسازید، برای این منظور می توان از پله پیش ساخته استفاده نمود که مقاومت بالایی نیز دارند و به خوبی می‌توانند وزن را تحمل کنند. خانه‌ای را تصور کنید که وسط آن پله‌ای شیشه به صورت ساده، مارپیچ یا پله گرد وجود داشته باشد. نفس‌گیر نیست؟

به عنوان جدا کننده فضاها:

در ادارات و شرکت‌ها می‌توان از نرده شیشه ای به عنوان پارتیشن استفاده کرد.

این تکنیک مزایای بسیاری دارد، اولا امکان ارتباط درون سازمانی را تسهیل می‌کند،

ثانیا مدیران می‌توانند به راحتی عملکرد همه را زیر نظر بگیرند و در آخر فضا را بازتر و بزرگ‌تر می‌نمایاند.

حالا فکر کنید اگر در طراحی داخلی از رنگ و سایر المان‌های دکوراتیو به شکل هوشمندانه‌ای استفاده شده باشد، پارتیشن‌های شیشه ای تا چه حد می‌توانند منحصر بفرد و زیبا باشند.