زمانی که نمای ساختمان با حداقل ۶۰ درصد شیشه پوشانده شود، به این نما، نمای شیشه ای گفته می شود. در این مقاله به معرفی انواع نمای شیشه ای ساختمان مدرن و بدون فریم می پردازیم و سپس به نکات امنیتی نماهای شیشه ای و نحوه اجرای این نما و طراحی آن ها می پردازیم. نمای شیشه ای محافظ دارد و بسیاری از صداهای محیطی را کنترل می کند و در رنگ ها و طرح های مختلف موجود است. در مقایسه نمای شیشه ای با سایر سطوح ساختمانی، بد نیست بدانید که نمای شیشه نسبت به سایر مصالح ساختمانی از حساسیت بیشتری برخوردار است. پارتیشن شیشه ای را از ما تهیه کنید.

 

نمای ساختمان شیشه ای

 

مزایای نمای ساختمان شیشه ای

در واقع نمای شیشه ای یکی از نماهای مدرن ساختمان است و بیشتر در ساختمان های اداری و تجاری کاربرد دارد و کمتر در نماهای مسکونی استفاده می شود و در صورت استفاده در نماهای مسکونی با نماهای سنگی یا چمنی ترکیب می شود. علاوه بر زیبایی خاص خود، محیط ساختمان را نیز پوشش می دهد. این نوع نما به دلیل استفاده از شیشه و آلومینیوم ویژگی های منحصر به فردی را به همراه دارد. استفاده از نماهای شیشه ای مدرن به ساکنین این امکان را می دهد که حداکثر استفاده از نور را داشته باشند.

 

برخی دیگر از مزایای نمای ساختمان شیشه ای

علاوه بر این یکی از مزایای دیگر استفاده از نماهای شیشه ای مدرن این است که ایمنی ساختمان را افزایش می دهد و همچنین دارای عایق صدا می باشد. تنوع رنگ و جلوگیری از عبور اشعه ماوراء بنفش خورشید و استفاده از انرژی خورشیدی نیز از دیگر مزایای نماهای شیشه ای مدرن است. امروزه استفاده از نمای شیشه ای در رنگ های مات و آینه ای نیز به لیست نمای شیشه ای محبوب اضافه شده است.
امروزه استفاده از این نوع شیشه در نمای ساختمان های بلند و برج ها بسیار رایج شده است و همانطور که گفتم استفاده از نماهای شیشه ای چیزی فراتر از زیبایی است. نماها اجازه حداکثر استفاده از نور روز و نور خورشید را می دهند در ادامه به انواع نمای شیشه ای مدرن و مزایای آنها می پردازیم.

 

نمای شیشه ای ساختمان

 

نمای شیشه ای فریم لس چیست؟

نمای شیشه ای فریم لس همراه با پروفیل های فلزی و سپس قرار دادن قاب نما در داخل این مشبک ها می باشد. در نماهای شیشه ای فریم لس فریم دارای لاستیک مخفی جهت هوابندی و آب بندی است و شیشه به راحتی بر روی آنها سوار می شود. این قاب در چندین رنگ نیز موجود است. علاوه بر این، این نوع نمای شیشه ای مدرن، نمای شیشه ای ممتد را برای محل کار و فضاهای ساختمان ایجاد می کند.

 

 

روش ساخت سطح شیشه فریم لس به چه صورت است؟

روش ساخت سطح شیشه فریم لس به این صورت است که در سیستم فریم لس شیشه ها بدون عناصر اضافی در فاصله کمی از یکدیگر قرار می گیرند و با نوار سیلیکونی بسته می شوند. طراحی نمای شیشه ای ساختمان از این سیستم حداکثر استفاده از سطح شیشه ای را در نما را به ارمغان می آورد و نما به صورت یکپارچه تری دیده می شود.

 

کاربرد نمای شیشه ای فریم لس

یکی از کاربردهای نمای شیشه ای فریم لس نمای شیشه ای ویلا می باشد. از مزایای نمای شیشه ای بدون قاب می توان به ظاهر زیبا قاب نگهدارنده شیشه از بیرون، امکان استفاده از بازشوهای مخفی در نما، نصب آسان شیشه و تعویض آسان شیشه، بدون انتقال تنش های اصلی سازه اشاره کرد.

 

نمای شیشه ای بالکن

 

نمای شیشه ای بالکن چیست؟

در طراحی شیشه های نمای ساختمان در بالکن از دیوارهای شفاف و پنل های شیشه ای ترکیبی مختلف که به صورت ریلی قابلیت باز و بسته شدن دارند استفاده شده است. شیشه جلوی بالکن باید از شیشه های مقاوم ساخته شود تا بتواند تغییرات آب و هوایی مختلف در روز و شب را تحمل کند. در عین حال سطح شیشه ای بالکن باید در برابر ضربه اجسام و تغییرات ناگهانی دمای هوا مقاوم باشد.

 

 

نحوه ساخت نمای شیشه ای بالکن

نحوه ساخت نمای شیشه ای بالکن به این صورت است که به دو صورت اسکلت دار یا بدون قاب ساخته می شود و این موضوع بسته به موقعیت بالکن و نظر مشتری تغییر می کند. همچنین طراحی نمای شیشه ای ساختمان در بالکن ها با استفاده از دو سیستم لولایی و کشویی انجام می شود که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش ایمنی ساختمان می شود. قیمت نرده شیشه آسا بسیار مناسب است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment