پارتیشن بندی و نکات آن

در واقع هر سیستمی که بتواند فضایی را از فضای دیگری جدا کند پارتیشن نامیده می شود این سیستم های جدا کننده کاذب هستند که انواع مختلفی دارند اما ما در این قسمت قصد داریم درباره پارتیشن بندی و پارتیشن ها  نکات آن مطالب مفیدی را در خدمت شما عزیزان قرار بدهیم پس ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید تا بتوانید پاسخ تمامی سوالاتتان را بین مطالب بیابید.

پارتیشن ها دارای نکاتی هستند که شما باید در هنگام انتخاب و خرید آن ها بدانید تا آن ها را رعایت کنید، اگر شما این نکات را رعایت کنید؛ یک پارتیشن مناسب برای منزل یا شرکت یا سازمان انتخاب کنید. پارتیشن در کل به معنای تقسیم کردن می باشد پارتیشن ها جزو سریع ترین و سالم ترین و همچنین مقرون به صرفه ترین انتخاب برای بهبود فضای کار می باشد. پارتیشن ها در سایز های مختلف و طرح های گوناگون طراحی شده‌ اند ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید تا انواع پارتیشن بندی و نکات آن ها را در اختیارتان قرار بدهیم.

انواع پارتیشن ها

پارتیشن های اداری بر اساس نیازها و کاربرد های یک شرکت اداره طراحی شده است که علاوه بر این که زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی اداره می دهد و کاربرد های مختلفی نیز دارد شما باید در انتخاب پارتیشن توجه بسیاری کنید زیرا پارتیشن ها برای حفظ نظم و آرامش بیشتر کارمندان طراحی می‌ شود و اگر بتوانید هزینه‌ های بسیار زیادی بکنید می ‌توانید پارتیشن های اداری را خریداری کنید که قابلیت جابجایی را داشته باشد در طراحی پارتیشن اداری اصولاً از جنس شیشه، چوبی و فلزی استفاده می شود که هر کدام کاربردهای خاص خودش را دارد.

پارتیشن های دکوراتیو منزل برای فضا های خانه یا خانه هایی که به قدری کوچک است که جداسازی از خانه با استفاده از دیوارها غیر ممکن است در این شرایط می توانید برای مثال نشیمن را از آشپزخانه با استفاده از پارتیشن جدا کنید؛ پارتیشن های خانگی بسیار زیبا هستند و تکنیک های شفاف سازی رنگ بندی های مختلف و تنوع این مساله همچنین از آلمان های بستری، شومینه، آکواریوم و گیاهان طبیعی می توانید استفاده کنید.

این نوع پارتیشن ها به راحتی حمل و نقل می شوند و وزن بسیار سبکی دارند توجه داشته باشید پارتیشن ها ثابت نمی توان تغییر مکان و بهتر است برای مکان هایی که قصد تغییر دکوراسیون ندارید آن را نصب کنید. همچنین پارتیشن ها از لحاظ تعداد جداره دو نوع هستند که تک جداره و دوجداره می باشند قیمت پارتیشن های دوجداره گران تر است دلیل بر این گرانی مزایای بیشتر آن می باشد در واقع پارتیشن های دوجداره می تواند ۹۰ درصد عایق صدا و عایق گرما و سرما باشد.

مزایا و معایب پارتیشن ها

مزایا و معایب پارتیشن ها

پارتیشن ها مانند تمامی وسایل ها دارای مزایا و معایب می باشند، که در این بخش به آن ها اشاره کرده ایم. مزایای پارتیشن ها شامل: بهبود بخشیدن به دسترسی ،هزینه مقرون نصب دیوار کشی، جلوه بسیار زیبا، کاهش سر و صدا و قابلیت جا به جایی و همچنین حریم خصوصی بهتر؛ همچنین دارای معایبی نیز می باشد کاهش روحیه کار تیمی، کاهش ارتباط بین افراد، اگر به درستی نصب نشود فضا را به هم ریخته نشان می ‌دهد.

تقسیم بندی محیط کار باعث می شود کارمندان کمتر حواسشان پرت شود و بیشتر وقت دارند کارهایشان را دنبال کنند بعضی از مدیران معتقدند که پارتیشن بندی می شود تعامل یک تیم از بین برود اما اگر از پارتیشن شیشه ای استفاده کنید باعث می شود تمامی این صحبت ها به دروغ در بیایند، زیرا با استفاده از این پارتیشن ها علاوه بر اینکه شما نظم زیادی به محیط دادید کاهش سر و صدا و افزایش تمرکز کارکنان کمک کردید.

نصب و اجرای پارتیشن هزینه بسیار زیادی ندارد اما می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی محیط کار بگذارد. با استفاده از پارتیشن های شیشه ای تمامی کارکنان باورند که شامل است مدام آن ها را تحت نظر دارد و تمامی فعالیت ‌های آن ها را کنترل می ‌کنید و این مسئله باعث می ‌شود که کارکنان کارشان را با دقت بسیار انجام بدهند در نتیجه کیفیت کار شما بالاتر می رود.

با پارتیشن های شیشه ای کمتر صدا رد و بدل می شود؛ پارتیشن های شیشه های تک جداره و دوجداره عایق صدای بسیار خوبی دارند به طوری که شما اگر در یک مکان که پارتیشن شیشه ای نصب شده است، صحبت کنید ولی دیگر صدای شما در سایر محیط ها پخش نمی شود. همچنین طول این نوع پارتیشن ها بسیار بالا از زیرا ضخامت شیشه های استاندارد آن ها به حدی است که در برابر ساییدگی و شکستن بسیار مقاوم می‌ باشد و کندی فرسوده می‌ شوند و نگهداری از آن ها بسیار راحت است و شما می توانید با استفاده از شیشه شور و یا دستمال مرطوب آن ها را مانند روز اولش آن تمیز کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment