پارتیشن در اتاق خواب مشترک کودک و والدین

امروزه با توجه به کوچک‌تر شدن وسعت و متراژ خانه‌ها، پارتیشن در اتاق خواب یکی از روش های موثر در طراحی دکوراسیون داخلی منازل است و از اهمیت بالایی برخوردار است. شهر نشینی و آپارتمان نشینی علاوه بر فواید زیاد خود، معایبی را نیز برای زندگی انسان به وجود آورده‌اند. یکی از سختی‌های زندگی درچنین مکان‌هایی، کمبود جا برای چیدن وسایل خانه می‌باشد. به خصوص اگر کودک کوچکی نیز در میان اعضای خانواده زندگی کند.

یکی از معضلات مهم در چیدمان دکوراسیون چنین خانه‌هایی، تقسیم فضا به نحوه‌ای بهینه می‌باشد. در خانه انواع اتاق‌ها وجود دارند که هر کدام از آن‌ها برای امور خاصی به کار گرفته می‌شوند. یکی از این قسمت ‌ها، اتاق خواب می‌باشد.

درمنازل امروزی معمولا اتاق خواب‌ها کوچک در نظر گرفته می‌شوند. حتی طراحی بیشتر منازل تک اتاقه هستند. حال اگر کسی بخواهد از این اتاق تک برای ساختن اتاق خود و اتاق کودک خود استفاده کند، نیازمند وسیله‌ای است که بتواند این دو مکان را از یکدیگر جدا سازد. این وسیله پارتیشن است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

پارتیشن چیست؟

زمانی که فردی بخواهد دو محیط را از یکدیگر جدا سازد بدون اینکه هزینه‌ی زیادی را متقبل شود، از پارتیشن در اتاق خواب استفاده می‌کند. پارتیشن‌ها وسیله‌ای هستند که در محیط قرار گرفته و فضا را به قسمنتهای مختلف تقسیم می‌کنند.

پارتیشن‌های امروزی انواع مختلفی دارند و در انواع فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرند. یگی از این فضاها، اتاق خواب می‌باشد. پارتیشن‌هایی که برای اتاق خواب در نطر گرفته می‌شوند، از متریال‌های متنوعی تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها برای سبکی از دکوراسیون اتاق خواب مناسب است. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که باید اتاق خواب خودتان و اتاق خواب کودکتان را با استفاده از پارتیشن از یکدیگر جدا کنید، با ما در ادامه‌ی این مقاله همراه باشید.

پارتیشن چیست؟

انواع پارتیشن

پارتیشن در اتاق خواب که برای جداسازی فضای اتاق‌ خواب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، انواع مختلفی دارند. قیمت این پارتیشن‌ها با توجه به المان‌ها و متریال‌های آن‌ها متفاوت است و ممکن است برخی از آن‌ها گران‌قیمت و برخی دیگر ارزان‌قیمت باشند.

یکی از پرکاربردترین نوع پارتیشن مناسب برای اتاق خواب، پارتیشن‌های چوبی می‌باشند. این پارتیشن‌ها با متریال چوب تولید می‌شوند و نسبت به دیگر پارتیشن‌ها از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند.

نوع بعدی پارتیشن‌های مخصوص اتاق، پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌باشند. این پارتیشن‌ها با استفاده از متریال شیشه تولید می‌شوند و از قیمت بالاتری نسبت‌ به پارتیشن‌های چوبی برخوردار هستند.

یکی دیگر از انواع پارتیشن‌های کاربردی در اتاق‌ها، پارتیشن‌های فلزی هیتند. این پارتیشن‌ها جزو مدرن‌ترین پارتیشن‌ای سال به حساب می‌آیند و ظرافت کار بالایی دارند.

انواع پارتیشن

ایده‌هایی برای استفاده از پارتیشن در اتاق خواب مشترک کودک و والدین

برای این‌که بتوانیم با استفاده از پارتیشن فضا را به شیوه‌ای مؤثر تقسیم کنیم تا بتوانیم از یک اتاق به دو صورت بهره ببریم، نیاز به ایده‌ها و خلاقیت‌هایی داریم. ما در این مقاله تعدادی از ایده‌های مربوط به دکوراسیون داخلی اتاق مشترک والدین با کودک را برای شما شرح می‌دهیم.

  1. پارتیشن در اتاق خواب مشترک کودک و والدین اولین کار اندازه‌گیری فضا می‌باشد. پس از اندازه‌گیری باید پارتیشن‌را دقیقا در وسط اتاق قرار دهیم و اتاق را به دو قسمت مساوی تقسیم کنیم. پر چنین شرایطی لازم است که اجزای اتاق‌ها را نیز با دقت انتخاب کنیم تا بتوانیم از محیط بهترین بهره را ببریم.
  2. بهتر است در دکوراسیون داخلی اتاق‌های مشترک از پارتیشن‌هایی که کشو و قفسه دارند استفاده کنیم. این پارتیشن‌ها می‌توانند میزان بهره‌وری فضای اتاق را افزایش دهند. علاوه بر این با استفاده از پارتیشن‌های کشودار، دیگر نیازی به کمدهای دیگر نیست و فضای اتاق انعطاف پذیری بیشتری پیدا می‌کند.
  3. در دکوراسیون داخلی پارتیشن در اتاق خواب مشترک بین والدین و کودک بهتر است از تخت‌های دو طبقه‌ای استفاده شود که فضای اتاق زیاد اشغال نشود.

سخن پایانی

امروزه به دلیل کوچک‌تر شدن متراژ انواع خانه‌های آپارتمانی، تعداد اتاق‌های موجود در خانه کم است  و این موضوع افراد را با مشکل روبه‌رو کرده‌است.

افراد زیادی به دنبال روشی هستند که بتوانند از قسمت‌های مختلف خانه‌ی خود، بهترین بهره را ببرند. یکی از این قسمت‌ها اتاق خواب می‌باشد.

امروز والدین سعی دارند برای بهینه‌سازی فضا اتاق خودشان را با اتاق فرزندشان مشترک کنند.

یکی از کارهایی که والدین برای بهینه‌سازی ضا انجام می‌دهند، استفاده از پارتیشن می‌باشد. پارتیشن‌ها انواع گونگونی دارند و با متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند.

قیمت پارتیشن‌های موجود در بازار با توجه به نوع متریال به کار برده شده در آن‌ها متغیر است.

 

مطالب مرتبط: 

آیا نرده شیشه ای ادارات ایمن هستند؟

کاربرد نرده شیشه ای برای خانه مدرن

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment