جداسازی اتاق با استفاده از پارتیشن ها

پارتیشن ها یک وسیله‌ی جداکننده و حائل هستند که می‌توانند انواع فضاها را از یکدیگر جدا نموده و تقسیم کنند. پارتیشن ها انواع مختلفی دارند و در فضاهای اداری، صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از محیط‌هایی که در آن‌ها استفاده‌ی فراوانی از پارتیشن‌ها می‌شود، محیط خانه می‌باشد.

تاثیر پارتیشن در طراحی منازل

امروزه گسترش تولید انواع پارتیشن ها، سبب شده‌است سبک طراحی منازل به سوی مدرنیته حرکت کند؛  و در آن‌ها از دیوارهای حائل استفاده شود. گاهی نیاز است در فضای اتاق  برای ایجاد محیطی امن و آرام با بهره‌وری بالا از این پارتیشن‌ها استفاده کنیم و فضا را به قسمت‌های اختصاصی و مختلف تقسیم کنیم.

محیطی امن و اختصاصی با نصب پارتیشن شیشه ای

استفاده از پارتیشن‌ها برای ایجاد یک فضای امن و اختصاصی در محیط، می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. علاوه بر آن پارتیشن‌ها می‌توانند بر دکور محیط نیز تأثیر گذاشته و آن را زیباتر کنند. طراحان بسیاری در دنیا به طراحی پارتیشن‌های مخصوص اتاق پرداخته‌اند که نتیجه‌ی آن، تقسیم اصولی فضای اتاق‌های مختلف به قسمت‌های کوچکتر می‌باشد.

کاربرد پارتیشن ها در اتاق

 

به طور کلی استفاده کردن از انواع پارتیشن ها در اتاق‌های مختلف، میزان بهره‌وری از فضا را افزایش داده و آن را کاربردی‌تر می سازد.

تقسیم بندی اتاق ها و ادارات با استفاده از پارتیشن

از پارتیشن‌ها برای تقسیم فضای اتاق خواب منازل، اتاق نشیمن و اتاق‌های دیگر موجود در خانه‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر این پارتیشن‌ها در اتاق‌های اداری و صنعتی نیز کاربرد فراوانی دارند. امروزه با توجه به کوچکتر شدن فضای ادارات و خانه‌ها ، استفاده از پارتیشن‌ها نیز افزایش پیدا کرده‌است.

استفاده از فضای ادارات با نصب پارتیشن ها

در ادارات از پارتیشن ها برای تقسیم فضای کار کارمندان و فضای کار مدیران استفاده می‌شود. گاهی اوقات ممکن است که یک سازمان و مجتمع اداری وسعت کمی داشته باشد و فضای کافی برای ایجاد اتاق مدیریت و دیگر اتاق‌ها نداشته باشد. در چنین شرایطی می‌توان  از انواع پارتیشن‌ها استفاده نمود. پارتیشن‌هایی که در ادارات به کار برده می‌شوند، بیشتر از نوع شیشه‌ای هستند که در ادامه‌ی این مقاله با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

جنس انواع پارتیشن مناسب منازل

پارتیشن‌هایی که در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند، اغلب پارتیشن های چوبی طبقه‌دار هستند که می‌توان از آن‌ها بهره‌ی زیادی برد. علاوه بر این از پارتیشن‌های  چوبی کشودار نیز در جداسازی فضا‌های مختلف منازل استفاده می‌شود.

انواع پارتیشن های مخصوص اتاق

پارتیشن ها

پارتیشن‌ها با توجه به نوع متریال مصرفی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که نوع این پارتیشن‌ها به فضای محیط و میزان عزینه‌ی در نظر گرفته شده توسط کاربر، بستگی دارد.

پارتیشن‌های شیشه‌ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای همان‌گونه که از نامشان پیداست، با استفاده از متریال شیشه تولید می‌شوند. شیشه‌های مورد استفاده در تولید پارتیشن‌های شیشه‌ای، بسیار محکم و مقاوم هستند و برای تقسیم انواع محیط‌های مختلف کاربرد دارند.

پارتیشن‌های چوبی

پارتیشن چوبی

یکی از متریال‌های بسیار پرکاربرد در تولید پارتیشن‌ها، متریال چوب می‌باشد. چوب‌ها انواع مختلفی دارند که از آن‌ها در ساخت انواع مصنوعات و لوازمات خانگی استفاده می‌شود. چوب‌هایی که برای ساخت پارتیشن‌ ها به کار گرفته می‌شوند، از مقاومت بالایی در برابر رطوبت، حرارت و ضربه برخوردار هستند. پارتیشن‌های چوبی در انواع کشودار و طبقه‌دار عرضه می‌شوند که افراد می‌توانند از آن‌ها هم در اتاق خواب و هم در اتاق پذیرایی منزل استفاده کنند. پارتیشن‌های چوبی نسبت به پارتیشن‌های شیشه‌ای، محبوب‌تر می‌باشند. این محبوبیت به علت قیمت مناسب و کیفیت بالای پارتیشن‌های چوبی است.

پارتیشن‌های فلزی

پارتیشن فلزی

 

یکی دیگر از انواع پارتیشن‌های کاربردی، پارتیشن‌های فلزی هستند که از این پارتیشن‌ها بیشتر در مکان‌های صنعتی و انبارها استفاده می‌شود.

 

خلاصه ای از پارتشین ها

پارتیشن ها وسیله‌هایی هستند؛ که همانند یک دیوار می‌توانند فضاهای مختلف اتاق را از یکدیگر جداسازی نمایند. این پارتیشن ها در انواع محیط‌های صنعتی، اداری و خانگی کاربرد دارند وبا استفاده از متریال‌های گوناگونی ساخته می‌شوند. متریال‌های مصرفی برای ساخت انواع پارتیشن ها در سه نوع شیشه، چوب و فلز خلاصه می‌شود.

کلام آخر

پارتیشن‌های چوبی یکی از پرطرفدارترین پارتیشن‌ها به شمار می‌روند که انواع مختلفی دارند و بیشتر در فضاهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پارتیشن‌های چوبی نسبت به دیگر پارتیشن‌ها مقرون به صرفه هستند و به دلیل قیمت مناسب خود، کاربران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. پارتیشن‌های فلزی نیز اغلب در محیط‌های صنعتی و کارخانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.
به طور کلی قیمت انواع پارتیشن‌ها با توجه به متریال پارتیشن، طرح ، مدل و رنگ پارتیشن متغیر است و می‌تواند افزایش یا کاهش داشته باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment