کاربردهای پارتیشن های شیشه ای

کاربردهای پارتیشن های شیشه ای – شیشه را می توان برای کاربردهای داخلی به عنوان پارتیشن یا جداکننده در سرتاسر ساختمان استفاده کرد و نور طبیعی را به فضاهای باز می آورد. پارتیشن های شیشه ای نیاز به نور مصنوعی را کاهش می دهند و در عین حال حفظ حریم خصوصی، تضعیف صدا، دکوراسیون و مقاومت در برابر ضربه را فراهم می کنند.

 

پارتیشن های شیشه ای یک فضای کاری “پلان باز” را ایجاد می کنند که پر از نور است، اما امکان ایجاد مناطق آرام یا نیمه خصوصی را نیز فراهم می کند. شیشه های لمینت شفاف، تزئینی و رنگی را می توان برای پارتیشن های شیشه ای داخلی استفاده کرد که درجات مختلفی از نور و تیرگی را اضافه می کند.

بهترین ویژگی یک پارتیشن قابل اجرا، توانایی آن در حرکت با جزر و مد عملیات روزانه یک فضا و سازگاری متناسب با آن است.  برای مثال، بخشی از یک دفتر ممکن است در بخشی از روز به عنوان اتاق کنفرانس استفاده شود، اما در غیر این صورت باز بماند.  یک پارتیشن شیشه ای جریان نور را تسهیل می کند و احساس وسعت را در طول جلسات تقویت می کند، در حالی که صدا را مسدود می کند و حریم خصوصی را حفظ می کند.
پارتیشن های مدولار می توانند جایگزین بسیار خوبی برای دیوارهای شیشه ای قاب شده باشند.

پارتیشن‌های ماژولار را نمی‌توان به‌صورت روزمره جابه‌جا کرد، اما می‌توان آن‌ها را بر اساس نیاز دفاتر یا فضای کاری خاص پیکربندی کرد.  هر پیکربندی مجدد نیاز به قاب بندی و نصب جدید توسط یک خدمه حرفه ای دارد، اگرچه پانل های اصلی را می توان مجددا استفاده کرد.

پارتیشن های مدولار با عایق صوتی کافی برای اکثر کاربردها و هزینه کمتر نسبت به ساخت و ساز استاندارد، می توانند جایگزین مناسبی برای دیوارهای شیشه ای قاب شونده باشند.  با این حال، همه شرکت‌های ساختمانی این‌ها را ارائه نمی‌دهند، و همیشه برای برنامه‌های غیر استانداردی که به شکل‌های غیرعادی دیوار نیاز دارند، به خوبی کار نمی‌کنند.

کاربردهای پارتیشن های شیشه ای

 دیوارهای شیشه‌ای قاب‌داراستاندارد

پیکربندی های قاب شده همان چیزی است که اکثر مردم معمولاً با شنیدن عبارت “دیوار شیشه ای” به آن فکر می کنند.  آن‌ها از لایت‌ها (صفحات شیشه‌ای) تشکیل شده‌اند که با پرتوهای فلزی تقویت شده‌اند که حداکثر عایق صدا و امنیت را ارائه می‌کنند.

این باعث می‌شود که پیکربندی‌های فریم برای موقعیت‌هایی که به حداکثر حریم خصوصی نیاز دارند، بهترین باشند.  آنها همچنین برای اشکال پیچیده و طرح‌های غیرعادی که سایر انواع دیوارها نمی‌توانند آن‌ها را بپذیرند، عالی هستند، اگرچه سایر روش‌های ساخت و ساز از نظر تطبیق پذیری در حال پیشرفت هستند.

پارتیشن های شیشه ای را می توان برای بسیاری از کاربردها در صنعت هتلداری استفاده کرد. پارتیشن های شیشه ای با مزایای متعدد، از نظر زیبایی و عملی، می توانند فضاهای داخل هتل ها، رستوران ها، مراکز تفریحی، کلوپ های شبانه و بارها را افزایش دهند. از جمله کاربردهای پارتیشن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

کاربردهای پارتیشن های شیشه ای

  1. پارتیشن های شیشه ای هتل

یک هتل فرصت های مختلفی را برای استفاده از پارتیشن های شیشه ای ارائه می دهد . فضای لابی و پذیرایی اولین برداشت را ایجاد می کند و پارتیشن های شیشه ای می توانند این فضا را متحول کنند و نور بیشتری را در سراسر آن القا کنند تا برای مهمانان جذابیت بیشتری داشته باشد. پارتیشن‌های جداشدنی را برای انعطاف‌پذیری انتخاب کنید تا بتوانید با تغییر روند طراحی داخلی، چیدمان را تطبیق دهید. همچنین می توان از دیوارهای شیشه ای در اتاق خواب ها برای ایجاد اتاق های مجزا و حمام ها برای افزایش نور استفاده کرد. یک مثال عالی هتل ویزرهات دیزاین در اتریش است که از پارتیشن های شیشه ای در لابی و اتاق خواب استفاده می شود، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

 

  1. پارتیشن شیشه ای رستوران

همانطور که در رستوران Signatures در ولز نشان داده شده است، محیط را در یک رستوران با دیوارهای شیشه ای روشن کنید، و ورودی های جذاب یا فضای ناهارخوری و بار را تقسیم کنید . این می تواند به به حداکثر رساندن فضای کف اتاق ها بدون باکس کمک کند و رستوران را پیچیده تر نشان دهد. جلوه‌های شیشه‌ای را می‌توان روی پارتیشن‌ها اعمال کرد تا برند شرکت و تم‌های رنگی را تقویت کند.

سخن نهایی

یکی از بهترین‌گزبنه ها به عنوان دیوار جدا کننده برای فضاهای بسته با نور پایین می تواند پارتیشن های شیشه ای باشد. پس اگر زیبایی و مدرن بودن محل کار یا منزل برای شما اولویت دارد می توانید با انتخاب پارتیشن شیشه ای کمکی بسیار بزرگی به خود بکنید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment