پارتیشن بندی خانه

پارتیشن بندی خانه، زیبا ترین تجهیز برای طراحی دکوراسیون ساختمان های مسکونی می باشد؛ لذا باعث شده ساختمان از لحاظ جلوه فوق العاده شود. این محصول کارآمد از نظر جنس، مدل، شکل، رنگ و… بسیار متنوع و زیبا است. به همین خاطر، امروزه در اکثر طراحی ها مورد استفاده قرار می گیرد.
با استفاده از انواع پارتیشن، می توان طراحی داخلی ساختمان را به طور کلی تغییر داد؛ چرا که باعث شده حریمی زیبا بین اجزای ساختمان به وجود آید. در ادامه مقاله به صورت مفصل در رابطه با ایده های پارتیشن بندی خانه توضیح داده شده است.
اگر به دنبال زیباترین طراحی ها برای چیدمان منزل خود هستید؛ این مقاله را از دست ندهید‌.

 

همچنین شما می توانید پارتیشن شیشه ای و قیمت نرده شیشه ای اسا زا از صفحات مورد نظر مشاهده کنید.

 

پارتیشن چیست؟

 

پارتیشن بندی خانه ، یکی از سازه های ساختمانی پیش ساخته است؛ که در ساختمان ها همانند دیوار عمل می کند. این محصول با این که از متریال هایی همچون چوب، آلومینیوم، شیشه و… تهیه شده، اما بسیار مقاوم و محکم است. به همین دلیل در اغلب ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
پارتیشن در لغت به معنای جداسازی است. با بهره گیری از انواع پارتیشن ها می توان ساختمانی جذاب تر برای زندگی و کار خود مهیا ساخت؛ چرا که قابلیت تفکیک فضا را به فرد می دهد. نصب و اجرای پارتیشن، از قواعد و اصول فنگ شویی بهره می گیرد. به همین سبب محیط داخلی پارتیشن از نظر نورپردازی و دکوراسیون منحصر به فرد می شود.
پارتیشن ها از نظر ساختار و عملکرد به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. در ساختمان های مسکونی، هر دو نوع این پارتیشن قابل اجرا است. بنابراین بر حسب سلیقه هر یک از انواع این محصول را که می پسندید در ساختمان خود نصب کنید. برترین نوع پارتیشن ها که در بازار، فروش بالایی را به خود اختصاص داده است؛ پارتیشن اداری و دکوراتیو می باشد.
هر دو نوع این پارتیشن از نظر برند، کیفیت، جنس، مدل و طرح متفاوت هستند. به همین دلیل، هر یک جلوه ای به خصوص به ساختمان اعطاء می کند. بنابراین بایستی نسبت به سبک دکوراسیون ساختمان طرح و مدل محصول را انتخاب کرد.

 

 

برترین ایده ها برای پارتیشن بندی خانه

 

• پارتیشن های چند منظوره( دیوار چند منظوره):

این نوع از پارتیشن ها برای تقسیم بندی سالن پذیرایی و هال بسیار مناسب هستند؛ لذا دارای یک میز نیز هستند. به همین دلیل فرد می تواند از آن برای مطالعه کتاب یا نوشیدن چای و قهوه استفاده کند.

 

 

پارتیشن قفسه ای

• پارتیشن های قفسه ای:

این نوع از پارتیشن ها حکم یک کمد دکوراتیو را ایفا می کنند. بنابراین از آن اغلب در اتاق خواب یا پذیرایی برای چیدن کتاب و مجسمه استفاده می کنند. پارتیشن های قفسه ای، بسیار محبوب هستند؛ لذا هارمونی جالب در ساختمان به وجود می آورند.

 

• بهره گیری از المان ها:

همیشه نمی توان در ساختمان ها از پارتیشن های محبوب استفاده کرد؛ به همین سبب برای این که جلوه ای بی نظیر به ساختمان خود ببخشید، بایستی از اِلمان هایی همچون چوب بامبو در طراحی ساختمان خود بهره بگیرید. این گونه از پارتیشن ها، فضای محدودی از ساختمان را اشغال می کنند. به همین دلیل در تمام ساختمان ها قابل اجرا هستند.

 

• پارتیشن های شیشه ای:

پارتیشن های شیشه ای برترین نوع این محصول هستند؛ لذا زیبایی خارق العاده ای به ساختمان می بخشند. اگر هدف شما چندین برابر کردن زیبایی ساختمان است، از پارتیشن های طرح دار بهره بگیرید.

 

پارتیشن بندی پرده ای

 

• پارتیشن بندی خانه  پرده ای:

پارتیشن پرده ای بروز ترین نوع این محصول است؛ که اغلب در دستشویی و حمام ها برای جداسازی محیط از آن بهره می گیرند. از آن جایی که از نظر نقش و طرح بسیار متنوع هستند؛ جذابیتی بی نظیر به محیط می بخشد.

 

• باکس در پارتیشن:

این ایده برای ساختمان هایی با متراژ کوچک بسیار مناسب است؛ لذا فضای کمی از ساختمان را اشغال می کند. بنابراین زیبایی محیط را چندین برابر می کند. در این باکس ها می توانید از گیاهان طبیعی یا قاب عکس های خانوادگی استفاده کنید.

 

پارتیشن بندی پنل تلوزیون

 

•پاتریشن بندی خانه پنل تلویزیون:

برای این که بتوانید از هر جهت تلویزیون تماشا کنید؛ می توانید از پارتیشن هایی که دارای پنل تلویزیون هستند، بهره بگیرید. با بهره گیری از این محصولات، تماشای تلویزیون از هر جهت برای ساکنین میسر است.

 

پارتیشن ترکیبی

 

• پارتیشن های ترکیبی:

پارتیشن های ترکیبی از برترین مدل های این محصول می باشد. از این پارتیشن ها حتی می توانید در اتاق خواب ها نیز استفاده کنید؛ لذا برخی از آن ها دارای آیینه هستند. به همین خاطر می توانید از آن به عنوان آیینه کنسول بهره بگیرید.

 

• بهره گیری از پارتیشن های کشویی در بالکن:

به جای استفاده از شیشه های معمولی از پارتیشن طرح دار برای زینت دادن به بالکن استفاده کنید؛ تا جلوه بالکن نیز تغییر کند.

• پارتیشن بندی حیاط:

اگر حیاط ساختمان شما با دیگر ساکنین مشترک است؛ می توانید از پارتیشن های شیشه ای یا آلومینیومی برای جداسازی آن استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

Leave a Comment