آسا استیل تولید کننده بهترین نرده های شیشه ای ،پله شیشه ای ، حفاظ شیشه ای، پارتیشن شیشه ای ، نرده شیشه ای با پایه فلزی و بست شیشه گیر، نرده کابلی، نرده آلومینیوم

شیشه یک راه‌حل جدید و مدرن برای نرده‌هاست که هم برای اهداف زیبایی‌شناختی و هم برای اهداف کاربردی به طور فزاینده‌ای محبوب است.

نرده شیشه ای چیست؟

در سال‌های اخیر، محبوبیت شیشه افزایش‌یافته است و در حال حاضر معمولاً در کاربردهایی مانند دیوارهای شیشه‌ای، پارتیشن‌ها و سیستم‌های نرده استفاده می‌شود. دیوارها و پارتیشن‌های شیشه‌ای ترکیبی عالی از سبک و عملکرد را برای ارائه گزینه‌ها و ویژگی‌های طراحی در دفاتر تجاری، رستوران‌ها، فضاهای مسکونی و سایر ساختمان‌ها ارائه می‌دهند.

کاربرد نرده شیشه ای در ساختمان

نرده شیشه ای هم در فضاهای خارجی هم در فضاهای داخلی کاربرد فراوانی دارد. در ادامه با کاربرد این نرده‌ها آشنا می‌شوید.

کاربرد در فضای داخلی

نرده شیشه ای با پایه فلزی برای راه‌پله‌ها

نرده‌های شیشه‌ای برای پله‌های داخلی و خارجی استفاده می‌شوند. نه‌تنها اجازه عبور نور را می‌دهند، بلکه طراحی بصری را با امکان دید پانوراما از مناظر اطراف و دکوراسیون داخلی بهبود می‌بخشند. پله‌ها پتانسیل برجسته شدن به‌عنوان یک نقطه کانونی در محیط خانه یا دفتر را دارند. استفاده از شیشه برای تزئین کناره‌های پله‌ها راه‌حلی زیبا برای تغییر حس فضا بدون ایجاد تغییرات اساسی است. با انتخاب نرده‌های شیشه‌ای برای راه‌پله‌ها گزینه‌ای را انتخاب می‌کنید که فراتر از انتظارات شما خواهد بود.

نرده شیشه ای با پایه فلزی

جداکننده فضا:

پارتیشن شیشه ای

نرده شیشه‌ای را می‌توان برای کاربردهای داخلی به‌عنوان پارتیشن یا تقسیم در سرتاسر ساختمان استفاده کرد و نور طبیعی را به این فضاها آورد. پارتیشن‌های شیشه‌ای نیاز به نور مصنوعی را کاهش می‌دهند و درعین‌حال حفظ حریم خصوصی، تضعیف صدا، دکوراسیون و مقاومت در برابر ضربه را فراهم می‌کنند. این نرده‌های شیشه‌ای جداکننده یک فضای کاری “پلان باز” را ایجاد می‌کنند که پر از نور است، اما امکان ایجاد مناطق آرام یا نیمه‌خصوصی را نیز فراهم می‌کند.

نرده شیشه ای بالکن

 

نرده شیشه ای با پایه فلزی

نرده شیشه ای با پایه فلزی در بالکن علاوه بر ایمنی، نور زیادی را به بالکن منعکس می‌کند و این مکان را به محل مناسبی برای پرورش گیاهان تبدیل می‌کند.

 

اجرای نرده شیشه ای

خط نرده و پانل‌ها را مشخص کنید. سوراخ‌های هسته را برای میله‌های نرده دریل کنید و سطح را تراز کنید. پانل‌های نرده خود را تنظیم کنید، شیشه را نصب کنید و با گوه آن را فیکس کنید.

انواع نرده شیشه ای

  •     فیکس پوینت
  •     اسپیگوت
  •     اکسپوز “روکار”
  •     دفنی “توکار”
  •     فریملس “بدون فریم”

کاربردهای نرده شیشه ای

  •     استفاده از نرده شیشه‌ای در ساختمان‌ها
  •     استفاده از نرده‌های شیشه‌ای در فضاهای داخلی
  •     استفاده از نرده شیشه‌ای به‌عنوان جداکنندة فضا

 

کاربرد در فضاهای خارجی

اطراف استخر

نرده شیشه‌ای در اطراف استخر از نظر ایمنی ایده‌ال است. زیرا می‌تواند به‌عنوان یک مانع عمل کند و از ورود ناخواسته کودک به استخر جلوگیری ‌کند. همچنین به‌عنوان یک محافظ در برابر باد هنگام شناکردن است و در عین حال نمای زیبایی به استخر می دهد.

نرده‌ شیشه‌ای فیکس پوینت

نرده‌های شیشه‌ای فیکس پوینت با نام دیگر نرده‌های شیشه‌ای ثابت، برای انواع فضاهای داخلی و مکان‌های بیرونی مانند باغ کاربرد دارند. مواد مورداستفاده شامل آلومینیوم خالص، فولاد ضدزنگ، PVC و شیشه سفت‌وسخت است. نگهداری آنها آسان است و در معرض آسیب نیستند. این نرده‌های شیشه‌ای نقطه ثابت به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به‌راحتی نصب شوند.

جان‌پناه شیشه‌ای اسپیگوت


شیشه‌های حمایتی یا جان‌پناه شیشه‌ای اسپیگوت، دارای یک سطح با چهار سوراخ در صفحه پایه خود هستند که به‌راحتی روی پروژه شما پیچ می‌شود. این عملکرد برای ایمن‌تر شدن نرده شیشه‌ای به کار می‌رود.

نرده شیشه‌ای اکسپوز

منظور از نرده شیشه‌ای اکسپوز، دیده‌شدن و روکار بودن پروفیل روی این نرده‌ها است. نرده‌های روکار بیشتر در فرودگاه‌ها، مجتمع‌های تجاری و هتل‌ها استفاده می‌شود.

نرده‌ شیشه‌ای دفنی

نرده‌های شیشه‌ای دفنی برخلاف اکسپوز، پروفیل‌ها و تمامی اجزای نرده شیشه‌ای در داخل زمین‌کار گذاشته و کار کف‌سازی انجام می‌شود.

نرده شیشه ای فریملس (بدون فریم)

نرده های فریملس یا بدون قاب، نرده‌هایی هستند که هیچ ستون عمودی یا قاب پانل روی آن وجود ندارد. این نرده‌ها نور طبیعی را جذب می‌کنند و در عین حال صدا و باد را به حداقل می‌رسانند.